Školní přebor v šachu

Ve středu 7. listopadu proběhl školní přebor v šachu. Celkem 30 šachistů bojovalo o pohár ve třech kategoriích. Roli rozhodčího přijal pan Bielavský z šachového klubu Ortex, který nám taky půjčil šachový materiál.

První kategorie pro 1. a 2. třídu se účastnilo celkem 7 dětí. Děti hrály systémem každý s každým. První místo suverénně bez ztráty bodu vyhrál Josef Zelba z 1. B, druhé místo obsadil Maximilian Kutal ze 2. A, třetí místo vybojoval Adam Sádovský z 1. A.

Do druhé kategorie pro 3. – 5. třídu se přihlásilo 14 dětí. Hrály švýcarským systémem na 5 kol, měly 20 minut na partii. Kdo s kým bude hrát, určoval počítačový program, který taky počítal body. První místo díky pomocnému hodnocení získal Matěj Levitner z 5. A, Lukášovi Zelbovi ze 4. A zbylo druhé místo. Třetí místo patří Petrovi Morávkovi ze 3. A.

Třetí kategorie hrála nejdéle. Přihlásilo se 9 studentů z druhého stupně. Tady s náskokem dvou bodů vyhrál Jakub Jež ze 6. A. Druhé místo díky pomocnému hodnocení získala Barbora Pohnerová ze 7. A, třetí místo patří Janu Ulrichovi z 9. A.

Gratulujeme všem výhercům i všem odvážlivcům, kteří sebrali odvahu a přihlásili se. Děti postupují do okresního kola, které se koná v pondělí 26. 11. 2018.