Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Den církevního školství

 
 
 
 

Den církevního školství na naší škole slavíme v blízkosti svátku svaté Ludmily, babičky, učitelky a vychovatelky knížete svatého Václava.

Tento den je důvodem opustit školní lavice a zažít vzdělání jiným způsobem, než je obvyklé. V režii třídních učitelů se někteří žáci vydali tradičně na Dožínky (1. B, 5. A, 5. B), další navštívili mini zoo v Častolovicích (4. A), vystoupali na rozhlednu Milíř (4. B), zažili středověká řemesla v Botanicu (1. A, 2. A), nebo poznali tradici staré školy v Letohradě (3. A).

V rámci oslavy Dne církevního školství se žáci 2. stupně (6. - 9. tř.) ponořili do víru normalizace. Ve třídách byli seznámeni s historickým kontextem v ČSR od 2. světové války po 70. léta 20. století. Dále pracovali s filmem Normalizační loutka, ze kterého se snažili sestavit profily osobností, které v době normalizace svými postoji buď podporovali režim, nebo se naopak proti němu stavěli. Výsledky - výtvarné ztvárnění těchto osob si budete v brzké době moct prohlédnout ve 2. patře naší školy u stolního fotbálku.

 
 

Sdílet:

 

Adventní čtení

každou středu na Náměstíčku

Výtvarná díla žáků 1. A a 2. A a 5. A na výstavě

kostel Nanebevzetí Panny Marie

Naši žáci ověřovali výukovou aplikaci v muzeu

expozice/aplikace