Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Den církevního školství

 
 
 
 

Den církevního školství slavíme každoročně 16. září, kdy si připomínáme sv. Ludmilu, babičku a vychovatelku knížete sv. Václava.

Pojďte se s námi podívat, jak žáci 1. - 5. tříd se svými učiteli tento den prožili; druháci vypluli lodí v nedalekých Pardubicích a vyzkoušeli si středověká řemesla, třeťáci vystoupali na Bílou věž a poznávali taje středověkého Hradce, páťáci vyjeli na kolách na pouť do Smržova... někdo zamířil do přírody, někdo do historie, ale všichni opustili školní lavice, aby si vzdělávání vyzkoušeli v terénu.

Zde reportáž jedné slečny z 5. B

Dne 16. září  jsem vyrazila s mojí třídou na výlet na kolech do Smržova. Jela jsem jako první, tím pádem jsem měla dost odpovědnosti. Chvíli po tom, co jsme vyjeli, tak tam byl prudký kopec, o kterém jsem nevěděla, jak pokračuje. Na chvíli se mi zastavilo srdce, ale v pohodě jsem ho vyjela. Když jsme byli chvíli za Lochenicemi, dali jsme si pauzu. Pak jsme jeli, jeli a jeli, až jsme unavení dorazili do Smržova, což byl náš cíl. U kaple Panny Marie jsme si dali svačinu a šli hrát nějaké hry. Asi po hodině jsme zase jeli zpátky. Ve Smiřicích jsem předala moje první místo spolužákovi za mnou. Pak jsem zbytek cesty jela spíše vzadu. Když jsme se blížili k Hradci Králové, vzpomněla jsem si na prudký a nebezpečný kopec, se strachem jsem ho zvládla. Pak jsme dorazili zpátky na nábřeží a tímto náš výlet skončil. Byla to velká zábava, i když byl výlet únavný, tak byl perfektní. 

Hanka, 5. B

 
 

Sdílet:

 

Výstava v adventním a vánočním čase

vystavuje mateřská škola

Zeptej se motýla

beseda

Den otevřených dveří

biskupské gymnázium