Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Ohlédnutí za výukou a výlety

 
 
 
 

Ve čtvrtek 23. června jsme se s deváťáky vydali do Žižkových sadů, abychom ověřili v praxi teorii nabytou při hodinách matematiky. Určovali jsme výšku stromů nejprve hrubým odhadem podle výšky člověka, poté jsme ji také za pomoci naměřených údajů počítali. Vyzkoušeli jsme si výpočty pomocí dvou tyčí různé délky a také s pomocí tyče a délek stínů. Z matematického hlediska jsme využívali podobnost dvou trojúhelníků. Přijměte pozvání k prohlédnutí fotografií.

Na začátku letošního června se žáci 8. a 9. třídy pod vedením pana učitele Trdličky vydali na exkurzi do tepelné elektrárny u Opatovic nad Labem. Tato elektrárna zároveň dodává teplo do domácností v hradecko-pardubické aglomeraci. Elektrárna byla postavena v letech 1959 až 1960. Hned v úvodu nám průvodce na přehledném schématu jednoduše vysvětlil princip fungování tepelné elektrárny. Žáci si mohli v klidu projít celým procesem výroby elektrické energie od skladiště uhlí, přes pásové dopravníky, kotelny a halu s generátory. Nám učitelům připomnělo industriální prostředí továrny záběry z jihoukrajinského Azovstalu...

Žáci 8. ročníku si sami zorganizovali školní výlet na Malou Skálu. Jak si užili rafty, koloběžky a pěší výlety po okolí si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Rafty letí... Také žáci 7. B se rozhodli uskutečnit svůj výlet na vodě. Nejprve dorazili vlakem do Týniště odkud vypluli na 14 km dlouhou trasu po Orlici směrem do Krňovic. Žáci si zaslouží uznání za vytrvalost a dobrou náladu, která nám celou cestu zpříjemnila.

 
 

Sdílet:

 

Ředitelské volno

29. 9. 2023

Festival duševního zdraví

Co mě hodí do klídku aneb žáci 8. a 9. tříd

Den církevního školství

15. 9. 2023