Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Projektový den

 
 
 
 

Ve středu 21. 11. 2018 nás čekal PROJEKTOVÝ DEN.

Žáci se těšili na zajímavý program, zpracování neobvyklých témat a jinou pestrou nabídku v režii třídních učitelů. Krátké zpravodajství z několika tříd vám zde nabízíme;

V 1. B jsme realizovali projektík O VELIKÉ ŘEPĚ. Děti měly celkem tři úkoly: pohádku nacvičit a zahrát, nakreslit k ní obrázky a pomoct dědovi roztřídit ovoce a zeleninu. Úkoly se ve skupinkách povedly, nejvíce jsme se nasmáli při divadelním představení, kde jsme se učili vzájemně se hodnotit a sdílet své pocity.

Ve 2. A jsme se nejdříve vydali do terénu hledat zprávy, které nás nakonec přivedly zpět do školy, a také nám prozradily téma projektu: MALÝ PRINC. Děti luštily morseovku, hledaly ztracená písmena, zahrály si bingo a nakonec zhlédly animovaný film o princi egyptském.

V 8. A byli žáci formou promítání videí, prezentací i rozborem ikonografického materiálu seznámeni s okolnostmi vzniku první světové války a prací československého domácího i zahraničního odboje během ní. Poté jsme se přesunuli do Galerie moderního umění, kde Muzeum východních Čech pořádalo výstavu s názvem LIDE ČESKOSLOVENSKÝ, TVŮJ ODVĚKÝ SEN STAL SE SKUTKEM. Zde si žáci dotvořili představu o vzniku Československa, jak pomocí fotografií a exponátů vztahujících se k Hradci Králové, tak také rozborem textu Provolání národního výboru československého. Nechyběla možnost výtvarně zpracovat dobové medaile či mince.

 

 
 

Sdílet:

 

Ředitelské volno

29. 9. 2023

Festival duševního zdraví

Co mě hodí do klídku aneb žáci 8. a 9. tříd

Den církevního školství

15. 9. 2023