Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Projektový den

 
 
 
 

V pátek 18. 11. jsme si užili PROJEKTOVÝ DEN, kdy žáci 1. - 5. tříd zvolili téma "Anežka Česká" v kontextu jejího života nebo souvislostí jejího svatořečení se změnou politické situace v naší zemi a žáci 6. - 9. tříd doslova pluli dopolednem, protože je provázelo téma "voda".

Prvňáčci, druháci a páťáci zažili, jaké to je krásné, když je navštíví princezna Anežka, ale zároveň poznali, jaké vychování a vzdělání královská dcera musela ve své době mít, jak se žilo tehdy na hradě, a že bychom možná s princeznami neměnili. Teď už tuší, kdy a proč si Anežka zvolila život v chudobě, modlitbě a pomoci těm nejpotřebnějším.

A jaké to bylo před listopadem 1989 a jak samotného 17. listopadu? To třeťáci a čtvrťáci poznávali nejprve z videí a vyprávění a potom zakusili také na vlastní kůži. Vystáli frontu na banány, prošli celní kontrolou, na pionýrské schůzce vyzkoušeli přípravu na branné cvičení. S vlastnoručně vyrobenými transparenty demonstrovali na školním náměstíčku, odkud byli vyhnáni deváťáky v roli ozbojených složek. A protože to byla jen hra, užily si to jak děti, tak dospělí. Jsme rádi, že dnes je už všechno úplně jinak.

Pro žáky 2. stupně si učitelé spolu s deváťáky připravili stanoviště související s vodou. Na jednom stanovišti si žáci prověřovali svoje znalosti důležitých hydrogeografických pojmů, jinde zase experimentálně ověřovali rozdílnou rychlost vsakování vody do půdy zkypřené a do půdy zhutněné "těžkou technikou". Jako účelně zařazená stanoviště se ukázala ta, na kterých žáci ověřovali svoji schopnost z novinového článku nebo televizní reportáže vyčíst a interpretovat důležitá fakta. Na jednom z 12 stanovišť, která byla rozmístěna v nejrůznějších místnostech přízemí (i podzemí) naší školy, si žáci vyzkoušeli odpočinkovou aktivitu přivolávání deště. Páteční počasí samo nejlépe ukázalo, jak se žákům tato aktivita dařila plnit...

 

 

 

 

 

 

 
 

Sdílet:

 

Příměstské tábory

přihlašování spuštěno

Naši deváťáci

výtvarka

Byliny nejen v kuchyni

projektový den 1. A