Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Projektový den

 
 
 
 

V pátek 18. 11. jsme si užili PROJEKTOVÝ DEN, kdy žáci 1. - 5. tříd zvolili téma "Anežka Česká" v kontextu jejího života nebo souvislostí jejího svatořečení se změnou politické situace v naší zemi a žáci 6. - 9. tříd doslova pluli dopolednem, protože je provázelo téma "voda".

Prvňáčci, druháci a páťáci zažili, jaké to je krásné, když je navštíví princezna Anežka, ale zároveň poznali, jaké vychování a vzdělání královská dcera musela ve své době mít, jak se žilo tehdy na hradě, a že bychom možná s princeznami neměnili. Teď už tuší, kdy a proč si Anežka zvolila život v chudobě, modlitbě a pomoci těm nejpotřebnějším.

A jaké to bylo před listopadem 1989 a jak samotného 17. listopadu? To třeťáci a čtvrťáci poznávali nejprve z videí a vyprávění a potom zakusili také na vlastní kůži. Vystáli frontu na banány, prošli celní kontrolou, na pionýrské schůzce vyzkoušeli přípravu na branné cvičení. S vlastnoručně vyrobenými transparenty demonstrovali na školním náměstíčku, odkud byli vyhnáni deváťáky v roli ozbojených složek. A protože to byla jen hra, užily si to jak děti, tak dospělí. Jsme rádi, že dnes je už všechno úplně jinak.

Žáci 2. stupně proplouvali mezi stanovišti, kde plnili nejrůznější úkoly, kterými prohlubovali a obohacovali svoje znalosti o vodě, klimatu, ochraně životního prostředí...

 

 

 

 

 

 

 
 

Sdílet:

 

Tříkrálová sbírka

6. 1. 2023

Aquacentrum - plavecká výuka

třeťáci a čtvrťáci

Projektový den

18. 11.