Školní přebor v šachu

V úterý 26. listopadu proběhl školní přebor v šachu. Dvacet šachistů mělo bojovat o pohár ve třech kategoriích. Protože do třetí kategorie se přihlášili jenom 2 šachisté, hráli všichni dohromady, soupeře vybíral počítač. Role hlavního rozhodčího se ujal pan Bielavský ze šachového klubu Ortex.

První místo celkově vyhrál Lukáš Zelba z 5. A, což se od úřadujícího mistra ČR očekávalo. Druhé místo vybojoval jeho bratr Josef Zelba z 2. A. Třetí místo obsadil Jakub Jež ze 7. A.

Ve skupinách v 1. kategorii (1. - 2. třída) se zúčastnilo 10 žáků - první tři místa obsadili žáci Josef Zelba, Vladimír Neškudla a Adam Sádovský ze 2. A, ve 2. kategorii (3. - 5. třída) hrálo 8 žáků - první tři místa si rozdělili Petr Morávek ze 4. A, Jáchym Vošmik z 5. A a Radim Klobučar z 5. A, ve třetí kategorii (6. - 9. třída) vyhrál Lukáš Zelba z 5. A, druhé místo obsadil Jakub Jež ze 7. A. Za první stupeň posíláme družstvo do okresního přeboru.

Poděkování patří sponzorům turnaje, kteří dodali sladké odměny: rodičům Anežky Valentové, Daniela Khola, Bartoloměje a Darji Skořepových a Bartoloměje Tomise.