Naše projekty

Výukové projekty

Cílem projektu je vytvářet prostor pro vzájemné sdílení zkušeností, metodických materiálů, postupů, příkladů dobré praxe, a to v rámci výuky přírodovědných předmětů (fyzika, chemie, přírodopis, zeměpis) v základních školách.

Digitální brána do dějin

Cílem projektu je vytvořit digitálně interaktivní produkt (aplikace pro tablety) k nově budované stálé expozici dějin města Hradce Králové v MVČ zacílenou na 1. a 2. stupeň ZŠ a určenou pro výuku školních skupin v digitálním prostředí. Žáci a učitelé naší školy budou v závěrečné fázi projektu v rámci výuky testovat funkčnost a vhodnost aplikace pro ostré využití v praxi. Zároveň jsou do projektu zapojeni také 2 učitelé z naší školy. Mgr. Petr Řehák pracuje na tvorbě aplikace a metodik pro ZŠ a Mgr. Květoslava Hožová je připravena pracovat jako oponentka ve chvíli, kdy bude aplikace hotová. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Věda, výzkum a vzdělávání v období 1. 1. 2020 - 31. 12. 2022.

Charitativní projekty

Program Adopce na dálku pomáhá nejchudším dětem v Indii. Podpora zahrnuje financování nákladů na vzdělávání (školné, školní pomůcky, školní uniformy), mimoškolní aktivity a zdravotní péči.

Význam a poslání Papežských misijních děl zahrnuje péči o křesťanská společenství na celém světě, aby lidé mohli prožívat svoji víru v pokoji a spravedlnosti. Papežská misijní díla se významně účastní boje proti chudobě, negramotnosti, nemocem, nespravedlnosti a vykořisťování.

Výstava v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Zpívejte Hospodinu píseň novou. Ž 98